Technika oczyszczania kondensatu - separatory oleju i wody

Oferujemy separatory oleju i wody z kondensatu ze sprężonego powietrza

Separator oleju i wody z kondensatu jest urządzenie które umożliwia dokładne oddzielenie (odseparowanie) wody od oleju, który znajduje się w kondensacie wykroplonym z instalacji sprężonego powietrza. Olej zawarty w kondensacie powoduje skażenie środowiska naturalnego, jeżeli dostanie się do gleby czy wody. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kondensat musi być poddany procesowi oczyszczania.

PURO -MINI separator oleju i wody z kondensatu w instalacjach sprężonego powietrza dla małych wydajności sprężarek,

Separatory oleju i wody z kondensatu serii PURO

nowoczesne dostosowane do indywidualnych potrzeb separatory oleju i wody z kondensatu
wiele modeli do wybory w zakresie wydajności sprężarek od 2 do 70 m3/min
pozostałość oleju w wodzie poniżej 10 ppm

więcej >>>

Kontrec - separatory oleju i wody z kondensatu w instalacji sprężonego powietrza,

Separatory oleju i wody KONTREC serii K-SEP

Nowoczesny prosty system 4 stopniowego oczyszczania
wydajność sprężarek 3 do 42 m3/minutę
nie wymagają zasilania elektrycznego
spełniają wymagania norm

więcej>>>

Sepremium 5 oczyszczanie kondensatu w zakłach rzemieślniczych,

Separatory oleju i wody z kondensatu serii SEPREMIUM

nowoczesne dostosowane do indywidualnych potrzeb separatory oleju i wody z kondensatu
wiele modeli do wybory w zakresie wydajności sprężarek od 2 do 30 m3/min
pozostałość oleju w wodzie poniżej 10 ppm

więcej >>>

Wkłady filtracyjne wkłady z węglem aktywnym do separatorów oleju i wody z kondensatu firm: Ultrafilter, Beko, Domnick Hunter, Wortmann, Zander,Wkłady filtrujące, wykonane specjalnie do urządzeń wszystkich przodujących producentów

więcej>>>

Już weszły w życie przepisy ustawy z 13 kwietnia 2007 r. o zapobieganiu szkodom w środowisku i ich naprawie (Dz.U. nr 75, poz. 4577).
Ustawa wprowadza instrumenty, które umożliwią egzekwowanie odpowiedzialności i kosztów za spowodowanie zanieczyszczeń w środowisku. Zgodnie z nowymi przepisami podmioty, które w swojej działalności korzystają ze środowiska[...]. Zobowiązane zostały do naprawiania szkód, jeżeli w wyniku ich działalności dojdzie do skażenia wody, gleby lub powietrza. Ponadto przedsiębiorcy mają podejmować działania zapobiegawcze, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia zagrożenia.
Kondensat odprowadzony ze sprężonego powietrza zawiera zanieczyszczenia - w tym znaczna ilość oleju wydzielonego między innymi w procesie sprężania (jest to odpad, który nie jest ściekiem)

     Z tego powodu musi być poddany utylizacji w zakładzie specjalistycznym ( zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami - Ustawa Prawo Ochrony Środowiska - nie może być odprowadzony bezpośrednio do kanalizacji czy gruntu !!! ). Proces ten jest jednak dosyć drogi i kłopotliwy.
     Innym rozwiązaniem może być zakup prostego w obsłudze urządzenia, nie wymagającego żadnego dodatkowego zasilania tzw. separatora oleju i wody, które to oddzieli olej od wody, a czystą wodę można już bez problemu odprowadzić do kanalizacji.

ceny za odprowadzanie zanieczyszczeń stale rosną.

   Posiadamy w ofercie urządzenia o wydajnościach umożliwiających każdorazowo dopasowanie urządzenia do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Wymienne wkłady węglowe miedzy innymi do urządzeń:

  • Atlas Copco Beko Alup Boge Domnick Hunter Ecoair Hankison Hiross Kaeser Sabroe Schneider Zander Ultrafilter Wortmann;
  • obróbka kondensatu - wkłady węglowe do separatorów oleju i wody serii drukomat,wo,wkłady z węglem aktywnym do separatorów serii hs,wkłady filtracyjne z węglem aktywnym do separatora oleju i wodu serii ultrasepwkłady filtracyjne z węglem aktywnym do separatora oleju i wodu serii owatec,  wkłady filtracyjne z węglem aktywnym do separatora oleju i wodu serii aquamat, wkłady filtracyjne z węglem aktywnym do separatora oleju i wodu serii ultrasep sp,ultrasep p, obróbka kondensatu - filtry z węglem aktywnym do separatorów serii osw, ods,obróbka kondensatu - wkłady filtracyjne z węglem aktywnym do separatora oleju i wodu serii aquamat,filtry do separatorów oleju i wody serii ecosep sl, ecosep s,wkłady filtracyjne z węglem aktywnym do separatora oleju i wodu serii divisor,  obróbka kondensatu - filtry z węglem aktywnym do separatorów oleju i wody serii h2 oil-x,es, filtry z węglem aktywnym do separatorów serii owamat,öwamat,filtry z weglem aktywnym do separatorów serii owamat,okomat
ComFilter KONTAKT (+48) 787 715 251 (+48) 608 106 920 comfilter(at)comfilter.pl
Odwiedź nas na Facebooku comfilter(at)comfilter.pl   KONTAKT  OFERTA  (+48) 787 715 251  (+48) 608 106 920   FAQ polityka prywatności