Osuszacz adsorpcyjny firmy Zander - zasada działania

Zasada działania osuszacza adsorpcyjnego serii KM firmy Zander

Sprężone powietrze, które opuszcza sprężarkę zawiera zanieczyszczenia w postaci ciał stałych, cząsteczek oleju i kondensat. Wszystkie te zanieczyszczenia eliminuje z powietrza mikrofiltr serii X, który jest seryjnym wyposażeniem jako filtr wstępny w osuszaczach adsorpcyjnych serii KM firmy ZANDER. Pozostała wilgoć w formie oparów dociera do osuszacza poprzez płytkę rozdzielającą zawierającą kombinację zaworów (1). Ta kombinacja zaworów jest systemem z płaszczem prowadzącym oraz precyzyjnie dopasowanym zaworem zasuwowymtabliczka zaciskowa osuszacza adsorpcyjnego, na bazie łożyska pneumatycznego. Sposób ten gwarantuje pewną pozbawioną tarcia pracę przy sprężonym powietrzu bez zawartości  frakcji olejowej jak również zawierającym jego opary. Wszystkie elementy wykonane są ze stali nierdzewnej, odpowiednio zahartowanej i uodpornionej na korozję. Duże przekroje zaworów zapewniają wysoką przepustowość. Przy adsorpcji strumień powietrza przepływa z dołu do góry poprzez odporny na wodę środek suszący w kolumnie adsorpcyjnej (A). Środek suszący kumuluje przenoszoną wilgoć. Czyste i suche sprężone powietrze opuszcza osuszacz adsorpcyjny poprzez płytę głowicy zawierającą kombinację zaworów zwrotnych (3). Równolegle z osuszaniem w kolumnie (A), w drugiej kolumnie (B) odbywa się regeneracja. Część strumienia osuszonego sprężonego powietrza skierowana jest do kolumny (B) dzięki dyszy regeneracyjnej (4) znajdującej się w płycie głowicy. Rozprężone i suche powietrze regeneracjiOsuszacz adsorpcyjny - schemat przepływów, przepływa w przeciwną stronę (z góry do dołu) odciągając ze środka suszącego zmagazynowaną wilgoć. Powietrze regeneracji wydostaje się na zewnątrz poprzez zawór wylotowy (2) znajdujący się w płycie rozdzielającej oraz tłumik (5). W celu kontynuacji pracy procesy zachodzące w obu kolumnach (A) i (B) ulegają cyklicznej zamianie. Łagodny system przełączania cykli gwarantuje stabilność ciśnienia w sieci. Drobne cząsteczki środka suszącego które zostały „zabrane” z powietrzem zostają wychwycone przez mikrofiltr serii Z, który pełni rolę filtra końcowego i należy do standardowego wyposażenia osuszacza adsorpcyjnego serii KM.
Sterowanie Variotronic.
Sterowanie Variotronic umożliwia wiele zastosowań, które normalnie mogły by być zrealizowane tylko poprzez specjalne układy sterowania lub zmodyfikowane sterowanie standardowe. W ten sposób powstał system sterowania, który spełnia prawie wszystkie oczekiwania użytkownika a dzięki łatwej obsłudze oferuje cały szereg korzyści. Duża elastyczność przy doborze cykli zapewnia maksymalną ekonomiczność i niezawodność eksploatacji. Sterowanie Variotronic wyróżnia się szczególnie dzięki:
elektronicznemu sterowaniu
elastycznym czasom cykli
współpracą ze sterowaniem sprężarki
uniwersalnością stosowanych napięć: 230/115 V, 50/60 Hz (standard) 24 V prądu stałego lub zmiennego 16 2/3 Hz (opcja)

awaryjnemu zasilaniu bateryjnemu przy zaprogramowanym przebiegu cyklu, także po wyłączeniu lub zaniku zasilania.

ComFilter KONTAKT (+48) 787 715 251 (+48) 608 106 920 comfilter(at)comfilter.pl
Odwiedź nas na Facebooku comfilter(at)comfilter.pl   KONTAKT  OFERTA  (+48) 787 715 251  (+48) 608 106 920   FAQ polityka prywatności